Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Ostravar aréna 2022 – Program a průvodce

Vánoční trhy Ostravar aréna patří k už k tradičním akcím, které se konají v Ostravě. Nejedná se o klasické vánoční trhy, které znáte z náměstí, ale spíše o prodejně orientovanou akci. Rádi vás jimi provedete.

Kde se trhy konají?

Trhy se konají přímo v multifunkční hale Ostravar aréna, která je i domovskou základnou hokejového klubu HC Vítkovice. Stadion se nachází blízko centra města v místní části Zábřeh v městském obvodu Ostrava-Jih. Hala pojme až 12.500 diváků, ale při trzích je to samozřejmě trochu něco jiného, protože ty se odehrávají na ploše pod tribunami.

Nabídka stánků je opravdu široká

Kdy se trhy konají?

Bude to od 16. prosince do 21 2022. Letos tedy delší, než byl předchozí ročník. Otevírací doba je pak standardně od 9:00 do 18:00.

Proč jít na Vánoční trhy Ostravar aréna 2022?

Vánoční trhy Ostravar aréna se konají těsně před Štědrým dnem. Je to místo, kde se koncentruje obrovské množství stánků a obchůdků s vánočními dekoracemi a dárky. Nabídka je opravdu široká a nějaký ten dáreček na poslední chvíli najde snad každý. Hojně je zastoupené oblečení, hračky a různé netradiční maličkosti.

Celá Ostravar aréna žije Vánoci!

Samozřejmě i tady se najdou stánky s tradičními řemeslnými výrobky, i když jich není tolik. A i tady nebude chybět tradiční vánoční občerstvení v podobě svařáku a nebo klobásy.

Všechno je pod střechou a v teple, takže ani sychravé počasí nastupující zimy vás tady nemůže zaskočit.

Dejte si svařák nebo něco dobrého.

Doprava

Ostravar aréna je výborně dopravně dostupná. Přímo před ní se nachází 2 zastávky tramvaje Ostravar aréna. Blízko je sjezd na D1 a hlavní ulice Rudná. Kolem Ostravar arény se také nachází hned několik velkých parkovišť. Parkoviště E a F jsou dokonce kryté a přímo napojené na halu. Celkem je zde připraveno 959 parkovacích míst + 51 pro ZTP.

Vánoční trhy Ostravar aréna nikdy nemívají problém s parkováním.

Už máte koupené všechny vánoční dárky?

Kam jinám na vánoční trhy?

První, co se nabízí je navštívit vánoční trhy v centru Ostravy. Daleko nejsou ani vánoční trhy v Opavě, které nabízí velmi hezkou historickou kulisu a bohatý program. A zapomenout nesmíme ani na Olomouc. Právě olomoucké trhy jsou snad nejvyhlášenější v republice a z Ostravy je to na ně asi hodinka jízdy.

Opravdovým fajnšmekrům pak můžeme doporučit vánoční trhy v Krakově, které zase patří k těm nejvelkolepějším v Polsku.

Program hlavních trhů

Více v samostatném článku vánoční trhy Ostrova 2022 program.

Počasí v Ostravě

Jaké počasí aktuálně vládne v Ostravě? Víme to a prozradíme na této stránce.

Vánoční trhy Ostravar aréna závěr

Vánoční trhy Ostravar aréna jsou hezká a velmi užitečná akce. V prostředí obrovské multifunkční haly se sice člověk jenom těžko „svátečně nalaďuje,“ na druhou stranu tady zase snadno vyřešíte problém s vánočním dárky. Ty nakoupíte hezky pohromadě a na jednom místě. Všechno tak může proběhnout v klidu a pohodě, jak se na Vánoce sluší.

Diskuze ke článku