Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Třinec aktuálně + dlouhodobá předpověď

Dnešní předpověď počasí Třinec? Máme pro vás aktuální předpověď pro Třinec na 7 dní. K tomu přidáme i dlouhodobé výhledy a statistiky počasí v přehledných grafech.

Třinec větší město v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. Je to moderní město rozvíjející se teprve od 19. století, kdy byla založena třinecká huť. Třinec se nachází 32 km jihovýchodně od Ostravy, na území historického Těšínského Slezska. Dnes v Třinci žije 35 tisíc obyvatel. Zajímavostí Třince je, že je to druhé nejvýchodnější město v České republice.

Třinec se nachází v podhůří Beskyd, což samozřejmě ovlivňuje i místní klima společně s velkými průmyslovými podniky.

Jaké tedy je to „počasí Třinec?“

Počasí Třinec aktuálně + dlouhodobá předpověď

Průměrné teploty a úhrn srážek počasí Třinec

Zimní měsíce leden a únor jsou nejstudenější. Průměrná minimální teplota přes den je v tyto měsíce atakuje -3° a -12° v noci. Nejsušším měsícem je překvapivě říjen s úhrnem srážek 62 mm. To je překvapivé, protože na většině území republiky to bývá právě leden (v Třinci 73 mm) a únor (v Třinci 64 mm).

Naopak nejteplejší a nejdeštivější je léto s měsícem červencem, který nabídne průměrné denní maximum 24° celsia a úhrnem srážek 112 mm.

Nejvyšší teploty Třinec

Nejvyšší teploty Třinec

Nejvyšší teploty mají v Třinci v srpnu. Je to ale těsný souboj s červencem. Na grafu je krásně vidět, z průměrných 30 srpnových dní bude 22,8 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Samozřejmě ani tropické dny s 30 stupni vás pravděpodobně neminou.

Počasí Třinec - Rozložení teplot v průběhu roku

Oblačnost a sluneční svit v Třinci

Největší dávku Slunce mají v Třinci jednoznačně v srpnu a to v průměru 8,4 dne. Nejhorší je leden jenom s 2,8 dny slunečného počasí a naopak celých 20 dní se zataženou oblohou.

Oblačnost a sluneční svit v Třinci

Počasí Třinec závěr

Které měsíce jsou nejlepší na návštěvu Třince? Tady je rozhodování poměrně jednoznačné – je to období letních prázdnin, kdy bývá počasí nejteplejší s největším počtem slunečných dní.

Počasí ujde i v květnu, červnu a září. Právě v září můžete ostatně navštívit i zdejší vyhlášené Havířské slavnosti.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku