Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Karviná dnes – Předpověď na 7 dní, dlouhodobá

Jak bude v Karviné? Máme pro vás podrobnou předpověď počasí Karviná. Dozvíte se výhled aktuálního počasí na následujících 7 dní, ale i dlouhodobý výhled v podobě grafů na celý rok.

Karviná je velké město v Moravskoslezském kraji s 53 tisíci obyvateli. Díky tomu patří mezi samosprávná statutární města. Karviná leží bezprostředně u hranic s Polskem, kde je velké město Jastrzębie-Zdrój. S nedalekou Ostravou ji zase dělí jenom kolem 25 kilometrů. Zdejší oblast je velmi hustě obydlená a nutno poznamenat, že i poznamenaná průmyslem.

Karviná je významné centrum a univerzitní město. Leží na řece Olši. Jádrem dnešního města Karviná je původní knížecí město Fryštát, které se rozrostlo za éry socialismu o mnoho hornických paneláků, do kterých se přestěhovali obyvatelé Staré Karviné, která musela ustoupit těžbě.

Karviná má poměrně stálé a příjemné počasí typické pro tuto oblast. Pojďme si o něm říci něco více. Co tedy potřebujete vědět o předpovědi počasí Karviná?

Počasí Karviná dnes – Předpověď a dlouhodobé statistiky

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejstudenějším měsícem je jednoznačně leden, kdy průměrná minimální teplota přes den je -4° a při takzvaných studených nocí je až -12°. Zajímavostí je, že nejméně v Karviné prší v dubnu (úhrn srážek v lednu je 44 mm), což je trochu netradiční, protože nejsušším měsícem pro většinu měst v Česku bývá také leden.

Naopak nejteplejší je samozřejmě léto. V Karviné se těsně přetahují o titul nejteplejšího měsíce červenec a srpen. Ty mají průměrné denní maximum 24° a při horkých dnech dokonce nezřídka 32°. Úhrn srážek je tady poměrně nižší než jinde a činí v červenci srážek 78 mm. Právě červenec je rovněž na srážky nejbohatší měsíc.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší teploty – počasí Karviná

Nejvyšší teploty očekávejte v Havířově v srpnu. Je to ale jenom velmi těsné při porovnání s červencem. Na grafu je krásně vidět, z průměrných 30 srpnových dní bude 23,8 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Ani dny s průměrnou teplotou nad tropických 30 stupňů nejsou výjimkou.

Počasí Karviná - Rozložení teplot

Oblačnost a sluneční svit

Největší porci sluníčka si v Karviné lidé užijí rovněž také v Srpnu – v průměru 9,2 dne. Naopak nejtmavší je leden pouze s 1,8 dny slunečného počasí. Naopak je v lednu úplně zataženo plných 18,4 dne.

Oblačnost a sluneční svit v Karviné

Počasí Karviná závěr

Karviná je zajímavé město, které toho může hodně co nabídnout. V okolní velké aglomeraci najdete opravdu spoustu možností zábavy. Pokud se chcete vydat do Karviné na výlet nebo na delší čas, tak ideálně plánujte své kroky na letní měsíce červenec a srpen, kdy panuje nejhezčí počasí. Dobrou zprávou bezpochyby je, že v Karvinné prší méně, než v okolních městech a to i v porovnání s Moravskoslezským krajem.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku