Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Frýdek Místek – předpověď na 7 dní a déle

Počasí Frýdek Místek? Prohlédněte si naši předpověď počasí na týden dopředu plus dlouhodobé výhledy. S námi vás ve Frýdku nic nepřekvapí – sluníčko ani bouřky.

Frýdek Místek je metropolí lašského regionu v Moravskoslezském kraji. Vzniklo teprve nedávno (v roce 1943) spojením dvou obcí se zřejmými názvy Frýdek-Místek. Dnes je to velké a důležité statutární město s 56 tisíci obyvateli. Centrum Ostravy je vzdálené pouhých 23 kilometrů po dálnici D56.

Frýdek Místek leží na soutoku řek Morávky a Ostravice. Historické jádro je malé, ale malebné (ne nadarmo se jedno z hlavním náměstí jmenuje „Malé.“ Typickou zástavbu tvoří nízké bytovky z období 50. a 60. let.

Teď už ale zpátky k tématu počasí Frýdek Místek. Aktuální předpověď na nejbližší dny jste si mohli prohlédnout výše. Teď je čas jít do většího detailu a podívat se na dlouhodobý výhled v přehledných grafech a statistikách.

Počasí Frýdek Místek – předpověď na 7 dní i dlouhodobý výhled

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejstudenější měsíce jsou leden a únor. Průměrná minimální teplota přes den je -3° a při takzvaných studených nocí je až -12°. Prosinec bývá o malinko teplejší. Přes zimu také nejméně prší. Nejméně srážek za celý rok spadne ve Frýdku Místku v únoru a 48 mm vodního sloupce.

Naopak nejteplejší je samozřejmě léto a měsíce školních prázdnin. Tady opravdu vybočuje červenec se svým statisticky nejhezčím počasím. Průměrné denní maxima se pohybují 24° a průměr horkých dní je dokonce 32°. V červenci ale také nejvíce prší a spadne až 100 mm srážek. To je opravdu dost i v porovnání třeba s nedalekou Karvinou.

Počasí Frýdek Místek - Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší teploty a počasí Frýdek Místek

Nejvyšší teploty panují ve Frýdku Místku podle očekávání v červenci a srpnu. Je těsný souboj. Sami se můžete přesvědčit, že z průměrných 30 srpnových dní bude 23,8 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Pro srovnání v červenci tento údaj činí 22,2 dne. Šance na tropické třicítky jsou mezi červencem a srpen takřka vyrovnané.

Nejvyšší teploty a počasí Frýdek Místek

Oblačnost a sluneční svit

Pomyslnou soutěž o nejslunečnější den ve Frýdku Místku vyhrává srpen, kdy si místní užijí v průměru 8,6 dne s jasnou oblohou a slunečným počasím. Na opačném konci stojí nejtemnější měsíc leden, který má pouhé 1,8 dne slunečného počasí, ale za to plných 21,2 dne se zataženým počasím.

Oblačnost a sluneční svit

Počasí Frýdek Místek závěr

Frýdek Místek asi není typickou destinací na dovolenou. Přesto alespoň na výlety má hodně co nabídnout. Hustě obydlená aglomeraci navíc skrývá mnohá lákadla. Pokud tedy chcete doporučení, kdy se do Frýdku Místku vydat, protože tady panuje nejlepší počasí, tak je to jednoznačně v červenci anebo v srpnu. Příjemný být v lašské metropoli.

Jaká bude počasí ve Frýdku Místku? Slunečno zataženo nebo snad déšť? Snad vám náš článek přinesl odpovědi a pomohl se zorientovat i v dlouhodobé předpovědi počasí.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku