Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Orlová – Dnes, zítra, na 7 dní

Jaké je počasí Orlová ? Máme pro vás obsáhlou předpověď na dnešní den, zítřek, následujících 7 dní i dlouhodobé výhledy. S námi zjistíte vše potřebné.

Orlová je středně velké město v Moravskoslezském kraji. Na rozdíl od mnoha podobných měst v oblasti má Orlová bohatou historii, která sahá až do roku 1223, kdy se dochovala první zmínka. Tehdy město patřilo k benediktinskému klášteru v Týnci u Krakova.

Dnešní Orlová má 28 852 obyvatel a splývá s aglomerací Ostravy. Orlová je pak obklopená dalšími velkými městy jako Bohumín, Karviná, Havířov. I počasí je tady podobné jako v okolí, o čemž se můžete přesvědčit pro kliknutím na odkazy.

Ze staré Orlové toho bohužel moc nezbylo a centrum města je prakticky celé zastavěné paneláky a velkolepými stavbami doby socialismu. Okolo je ale i mnoho čtvrtí domů – obzvláště na jihu v oblíbené residenční oblasti Poruba.

Počasí Orlová

Pojďme se podívat na počasí Orlová blíže. Určitě vás zajímá, jaké počasí zde panuje dlouhodobě, a právě na to vám přinesou nejlepší odpověď následující grafy. Podíváme se na teploty – minima i maxima, úhrny srážek i počet slunečných dní. V Orlové jinak panuje typické kontinentální klima s mírnými zimami a poměrně teplými léty.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejchladnější měsíc v roce je suverénně leden. Průměrné denní minimum se pohybuje kolem -4° a při opravdu studených nocí dosahuje až ledových -12°. Překvapivě ale v lednu nespadne nejméně dešťových srážek, jak je běžné. Nejsušší měsíc je únor s pouhými 34 mm dešťových srážek.

Nejteplejší měsíc je srpen s průměrným denním maximem 25° a horkými dny o průměru až 32°. Nejvíce pak prší v červenci, kdy je dešťový úhrn 73 mm. Orlová i tak patří spíše k suším místům.

Průměrné teploty v Orlové

Nejvyšší teploty a počasí Orlová

Nejvyšší teploty panují v Orlové v červenci a srpnu. V tyto měsíce je prakticky stejně a panuje nejstabilnější teplé počasí. Na průměrných 30 srpnových dní bude 25,7 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Pro srovnání v červenci tento údaj činí 24,5 dne. Šance na tropické třicítky jsou mezi červencem a srpen úplně vyrovnané.

Nejvyšší teploty v Orlové

Oblačnost a sluneční svit

A jak je to s množstvím slunečního svitu, který má většina lidí tak ráda. Nejvíce slunce si v Orlové užijí místní i turisté v srpnu a to celých 9,2 dne. Nejtemnější měsíc je podle očekávání leden, který má pouhé 2,4 dne slunečného počasí, ale za to plných 18,6 dne se zataženým počasím.

Počasí Orlová - Dny slunečního svitu

Počasí Orlová závěr

Počasí Orlová v ničem nevybočuje ze svého okolí. Věříme, že naše interaktivní předpověď společně s další předpovědí na 7 dní dopředu vám pomůžou si všechno lépe naplánovat a zorganizovat. Pokud nejste místní, tak nejlepší měsíce pro návštěvu Orlové jsou červenec a srpen, kdy panuje nejstabilnější teplé počasí a nejvíce svítí sluníčko.

Věříme, že vám předpověď počasí Orlová pomohla a že vás tady nezastihnou žádné bouřky, mraky ani kroupy, ale jen a pouze příjemné sluníčko.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku