Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Opava aktuální předpověď + dlouhodobá předpověď

Jaké počasí aktuálně vládně statutárnímu městu Opava v Moravskoslezském kraji. Jaký je výhled a dlouhodobá předpověď? Vše prozradíme a máme i záběry z webkamer.

Nejdříve krátké představení. Opava je velké město s 57 tisíci obyvateli, které se nachází bezprostředně u hranic s Polskem. Město se nachází v mírně zvlněné krajině Opavské pahorkatiny na stejnojmenné řece Opavě. Opava byla v letech 1742 až 1928 hlavním městem české části Slezska.

Nedaleká metropole Ostrava (stránka o počasí) je vzdálená kolem 30 kilometrů vzdušnou čarou).

Opava je krásné město s mnoha zajímavými zákoutími. Město je domovem vyhlášené Slezské univerzity v Opavě. Ani tady však nezůstali ochráněni od hrůzných staveb komunismu jako je obchodní centrum Slezanka na Horním náměstí.

Počasí Opava aktuální předpověď + dlouhodobá předpověď

Opava spadá do teplé klimatické oblasti s průměrnou nadmořskou výškou 255 m n. m., a v okolí tak můžeme najít celou řadu rostlinných a živočišných druhů typických pro střední Evropu. V bezprostředním okolí Opavy jsou ale hlavně pole a zemědělská výroba. Lesy a zachovalejší původní krajinu hledejte spíše kousek na jih od Opavu z Hrádku nad Moravicí. To vše ovlivňuje krátkodobě počasí i dlouhodobě klima.

Jaký je tedy v Opavě dlouhodobý výhled počasí?

Průměrné teploty a úhrn srážek počasí Opava

Zimy jsou poměrně dlouhé ale mírné. Průměrná minimální teplota přes den je v lednu je -2° a -12° v noci. V únoru je to velmi podobné s -3° za dne a -10° v noci. V tyto měsíce tak statisticky nejméně prší – úhr srážek v lednu je 31 mm vodního sloupce.

Druhý klimatický vrchol připadá na létona červenec, který je zase naopak tím nejteplejším měsícem s průměrným denním maximem 24° a úhrnem srážek 98 mm.

Počasí Opava - Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší teploty Opava

Nejvyšší teploty opět očekávejte v Opavě v srpnu. Na grafu je krásně vidět, z průměrných 30 srpnových dní bude 22,2 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia.

Počasí Opava - Nejvyšší teploty

Oblačnost a sluneční svit v Opavě

Nejvíc sluníčka si Opavané užijí v Srpnu a to v průměru 8 dní. Nejhorší je leden jenom s 2,3 dny slunečného počasí. Naopak je v lednu úplně zataženo 18,8 dne.

Oblačnost a sluneční svit v Opavě

Počasí Opava

Počasí Opava je různorodé, ale dá se jednoznačně říci, že nejlepšími měsíci pro návštěvy Opavy jsou zejména červenec a srpen.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku