Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Nový Jičín předpověď na dnes i dlouhodobý výhled

Aktuální počasí Nový Jičín pro vás. Jak to aktuálně vypadá v městě nový Jičín? Slunečno, přeháňky anebo bouřky? Máme pro vás všechny předpovědi.

Nový Jičín je krásné historické město, které je zároveň městem okresním. Nachází se v Moravskoslezském kraji blízko Zlínského a Olomouckého kraje. Metropole Ostrava už je přeci jenom odtud nějaký kousek a to kolem 48 kilometrů. V Novém Jičínu aktuálně žije 23 496 obyvatel.

Nový Jičín je opravdu nádherné město, které se může pochlubit krásným historickým jádrem. Chloubou je pravidelné čtvercové náměstím s pravidelným podloubím. Všude krásné renesanční domy nebo krásný Žerotínský zámek.

Počasí Nový Jičín předpověď na dnes i dlouhodobý výhled

Ale zpátky k počasí Nový Jičín. To je téma, které vás tady hlavně zajímá. Výše si můžete prohlédnout aktuální předpověď počasí Nový Jičín na 7 dní dopředu. Nyní si rozeberme dlouhodobé klimatické výhledy, které vychází z mnohaletých statistik.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejchladnější je samozřejmě zima – konkrétně leden a únor. Denní minimum se pohybuje kolem -3° a při opravdu studených nocí dosahuje -10°. Jedná se se samozřejmě o průměry. Leden a únor jsou také velmi suché měsíce, například únor má jenom 38 mm dešťových srážek, což není mnoho ani ve srovnání s jinými městy v naší zemi, a to i v rámci Moravskoslezského kraje.

Nejteplejší je naopak léto. Asi vás nepřekvapí, že to jsou měsíce červenec a srpen s průměrným denním maximem 24° a horkými dny o průměru až 31°. V červenci také jednoznačně nejvíce prší – dlouhodobý průměr je 91 mm.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší teploty a počasí Nový Jičín

S teplotami je situace poměrně jasná, a tak rovnou přeskočíme k číslům. Na průměrných 30 srpnových dní bude 24,2 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Pro srovnání v červenci tento údaj činí 22,5 dne. Šance na tropické třicítky jsou mezi červencem a srpen úplně vyrovnané. Teplotních extrémů také na grafu moc nehledejte. Mrazy občas přijdou v prosinci, lednu a únoru. Tropické třicítky přichází v červnu, červenci anebo srpnu.

Nejvyšší teploty a počasí Nový Jičín

Oblačnost a sluneční svit

Slunce má rád snad každý, a tak je vždycky zajímavá statistika průměrných slunečních dní. Nejvíce slunečního svitu si v Novém Jičíně užijí v srpnu a to plných 8,6 dne. Zakaboněné počasí pak panuje v lednu, jenž má pouhé 1,6 dne slunečného počasí, ale za to plných 22,4 dne se zataženým počasím.

Počasí Nový Jičín - Oblačnost a sluneční svit

Počasí Nový Jičín závěr

Nový Jičín je krásné město, které stojí za návštěvu. Ve slunečních paprscích je samozřejmě ještě hezčí. Na této stránce najdete jak aktuální počasí Nový Jičín, tak grafy s dlouhodobými výhledy, které vám snad pomůžou udělat si větší přehled. Z grafů je vidět i pár zajímavostí, například že v Novém Jičíně přes zimu poměrně málo prší.

Jinak jsou ale závěry předvídatelné. V zimě je zima, v létě teplo, žádné velké teplotní výkyvy. Nejlepší doba k návštěvě jsou tedy měsíce červenec a srpen, i když přes tyto měsíce také nejvíce prší.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku