Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Krnov předpověď dnes i zítra

Předpověď počasí Krnov dnes. Jaké je aktuálně počasí v městě Krnov. Máme aktuální data na 7 dní dopředu plus zajímavé grafy s dlouhodobými výhledy.

Krnov je město Moravskoslezském kraji v blízko hranic s Polskem. Je to středně velké město, které by mohlo být okresní, kdyby nepatřilo pod Bruntál. Historie města sahá až do doby kamenné a samotný status města získalo v 13. století.

Město si prošlo slavnými obdobími i úpadkem. Například na přelomu 19. a 20. století šlo ve městě k prudkému rozvoji textilní výroby, která však zase poměrně rychle upadla. Stalo se tak i kvůli druhé světové válce, která znamenala odsun velké části obyvatelstva.

Dnešní Krnov je poměrně hezké město. V centru je mnoho historických budov a celkově je to velmi příjemné místo, kam zásadně nedolehla socialistická architektura. Přitom všude spoustu zeleně a příjemných prostor.

Městem Krnov protéká řeka Opava, která hned 2 kilometry za městem tvoří i státní hranici.

Počasí Krnov předpověď dnes i zítra

Teď už ale zpátky k počasí Krnov. To v ničem nevybočuje od okolních velkých měst. Zimy jsou poměrně mírné s nedostatkem srážek, a naopak léta příjemně teplá s vydatnou vláhou.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Začneme od shrnutí teplot. Ty nejvyšší samozřejmě panují přes léto. Červenec i srpen mají prakticky stejné zaokrouhlené průměry s denním maximem 25° Celsia a horkými dny o průměru až 32°. Průměrné denní minimum v těchto dnech je pak 14° a ani o ty nejstudenější noci neklesá teplota pod 6°.

Teplota pak klesá až do nejstudenějšího měsíce ledna, kdy se průměrné denní minimum se pohybuje kolem -3° a ještě mrazivěji bývá samozřejmě v noci -12°.

Co s týká dešťových srážek, tak poměrně málo prší od října do dubna. Nejhůře je na tom říjen s průměrným úhrnem srážek pouhých 62 mm. To je velká zajímavost, protože většinou bývá nejsušším měsícem leden nebo únor, které ale sami nemají zrovna o moc více srážek. Nejvíc prší naopak suverénně v červenci (112 mm), což v horkém létu ale asi vadí jenom málokomu. Ten rozdíl není mimochodem ani tak v množství deštivých dnů, jako v tom, že déšť v létě bývá vydatnější.

Průměrné teploty a úhrn srážek v Krnově

Teploty a jejich rozložení

Následující graf jasně ukazuje, kdy jsou nejteplejší a kdy nejstudenější dny. Jednoznačně vede srpen s 22,8 dny teplého počasí (nad 20°C). Na grafech si můžete hezky všimnou, že extrémní teploty jsou v průběhu celého roku poměrně výjimkou. Ať už to jsou horka (nad 30°) nebo naopak mrazivé teploty pod nulou.

Teploty a jejich rozložení v roce

Rozložení slunečných a zatažených dnů v Krnově

Nejvíc slunce a světla si lidé v Krnově užijí jednoznačně během srpna. Na ten připadá 8,4 slunečného dne a 15,4 dne částečně zatažené oblohy. Podobně dobře je na tom i červenec.

Naopak leden bývá hodně zakaboněný, o čemž svědčí pouhých 2,8 dnů slunečného počasí a naopak celých 20 dnů zatažena. Tma a chlad nikomu na psychické pohodě moc nepřidá.

Počet slunečných a zatažených dní

Počasí Krnov závěr

Krnov je hezké město, které má rozhodně co nabídnout. Blízko jsou Jeseníky, a ještě blíže Polsko. Určitě je to tedy místo, kde se dá strávit nejenom víkend. Pokud hledáte nejlepší počasí pro návštěvu, tak to bude jednoznačně léto – červenec, srpen. Samozřejmě se vždy informujte, protože nejpřesnější předpověď počasí bývá jenom pár hodin dopředu. Přesnou předpověď počasí Krnov dnes i zítra samozřejmě najdete i u nás na této stránce!

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku