Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Kopřivnice dnes + dlouhodobé statistiky

Aktualizované počasí Kopřivnice pro vás. Přesná předpověď na následujících 7 dní. Jak bude v Kopřivnici nejenom zítra?

Počasí pro město Kopřivnice dnes. Kopřivnice je větší město v Moravskoslezském kraji. Město patří do okresu Nový Jičín a má 21 949 obyvatel. Město leží v podhůří Západní Beskyd v nadmořské výšce 320 m n. m. Je to mírné kontinentální pásmo, kde dominují smíšené lesy. Zimy jsou krátké a poměrně mírné, a naopak léta spíše dlouhá a teplá. Teplotní extrémy jsou velmi vzácné.

Kopřivnice je známá především jako sídlo automobilky Tatra, která je třetí nejstarší stále fungující automobilkou na světě. V průběhu historie vyráběla prakticky vše, co má kola – dnes to jsou především nákladní automobily.

Dnešní Kopřivnice hodně připomíná svou českou sestruMladou Boleslav. Velkou část města tvoří areál Tatry. Zbytek tvoří hlavně paneláky a další výstavba z doby 20. století.

Počasí Kopřivnice dnes + dlouhodobé statistiky

Teď už se ale vrátíme k počasí Kopřivnice, které si rozebereme podrobněji. Máme pro vás výhledy na celý rok. Ty jsou jenom tak mimochodem i základem dlouhodobých předpovědí meteorologů. Všechno je v přehledných grafech, které vám dozajista prozradí nejvíc informací.

Průměrné teploty a úhrn srážek

U průměrných teplot se sleduje hned několik údajů – všechny zprůměrované za delší časové období. Důležité jsou především teplotní minima a maxima. Chladné měsíce jsou prosinec, leden a únor. Pro představu lednová minima se pohybují kolem  -4° a studené nocí dokonce -12°.

Naopak velmi teplé měsíce jsou červen, červenec a srpen. Teplotních maxim se dosahuje právě v prázdninových měsících, kdy činí denním maximem 24° a horkými dny o průměru až 31°.

dešťovými srážkami je situace úplně naopak, což mnoho lidí nečeká. V únoru spadne v Kopřivnici jenom 48 mm srážek. V červenci je to naopak plných 100 mm. Deštivých dnů je přitom téměř stejně, jenom letní deště jsou vydatnější.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Tabulka srážek v Kopřivnici v průběhu roku

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Prosinec Listopad
51 mm 48 mm 57 mm 55 mm 91 mm 86 mm 100 mm 73 mm 70 mm 49 mm 57 mm 53 mm

Nejvyšší teploty a počasí Kopřivnice

Rozložení teplot odpovídá mírnému pásmu bez větších extrémů. Statisticky nejtepleji je v srpnu, kdy je plných 23,8 dne teplota nad 20°. Na opačné straně stojí opět leden s 13,2 dny, kdy je teplota pod bodem mrazu. Celkově je extrémních dnů velmi málo.

Nejvyšší teploty a počasí Kopřivnice

Oblačnost a sluneční svit

Nejvíce slunečního svitu zde je v srpnu a to plných 8,6 dne, v červenci je to 7,6 dne. Hodně tmavo a zataženo je pak v lednu, jenž má pouhé 1,8 dne slunečného počasí, ale k tomu 21,2 dne se zataženou oblohou. Shodou okolností nejvíce vítr fučí také v lednu, kdy se poměrně často pohybuje i nad rychlostí 60 Km/h. Převládají směr větru je v Kopřivnici naprosto dominantně od jihu. V lednu ale také nejvíce sněží – konkrétně v Kopřivnici je to 9,4 dne.

Počasí Kopřivnice - Oblačnost a sluneční svit

Počasí Kopřivnice zhodnocení

Pokud jste v Kopřivnici nebo se sem chystáte, tak věříme, že vám naše předpovědi počasí i dlouhodobé výhledy pomohly. Závěry jsou jasné. Nejlepší měsíce pro návštěvu Kopřivnice jsou červenec a srpen, přestože nejvíce prší. Nejpřesnější předpovědi jsou pak ty krátkodobé, jako ta naše nahoře.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku