Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Havířov dnes – Předpověď a dlouhodobé statistiky

Jak to vypadá dnes s počasím ve městě Havířov? Máme pro vás podrobnou předpověď na následujících 7 dní, ale i dlouhodobé výhledy v přehledných grafech. Aktulní předpověď počasí Havířov.

Nejdříve krátké představení Havířova. Je to statutární město v Těšínském Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Město má 72 tisíc obyvatel a je nejmladším městem v naší zemi. Oficiálně bylo vyhlášeno 4. 12. 1955. Havířov vzniklo jako satelitní město Ostravy, od které je vzdálené pouhých 11 kilometrů a rychle se rozvíjelo především díky hornictví.

Počasí Havířov dnes – Předpověď a dlouhodobé statistiky

Havířov je velmi netypické město, na jednu stranu vzdušné a dobře naplánované, na druhou stranu skládající se z takřka samých paneláků.

Stejně jako Ostrava i Havířov spadá díky umístění v Moravské bráně do teplé klimatické oblasti, která se vyznačuje mírnými zimami a teplými léty. Průměrná nadmořská výška obce je od 239 až 347 m n. m.

Náš tip: Havířovské slavnosti jsou nejlepší kulturní akce široko daleko. V zimě pak můžeme doporučit zdejší vánoční trhy.

Pojďme si rozebrat počasí Havířov.

Průměrné teploty a úhrn srážek počasí Havířov

Zima konkrétně leden podle očekávání nabídne nejnižší teploty. Průměrná minimální teplota přes den je v lednu je -3° a -12° v noci. V únoru je to velmi podobné s -3° za dne a -11° v noci. Co možná ale nevíte je, že v tyto měsíce v Havířově i nejvíce prší (úhrn srážek v lednu je 51 mm).

Naopak nejteplejší je léto – v Havířově suverénně vybočuje měsíc červenec, který nabídne průměrné denní maximum 24° celsia a úhrnem srážek 100 mm.

Počasí Havířov - Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší teploty Havířov

Nejvyšší teploty očekávejte v Havířově v srpnu. Je to ale jenom velmi těsné při porovnání s červencem. Na grafu je krásně vidět, z průměrných 30 srpnových dní bude 23,8 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. Ani dny s průměrnou teplotou nad tropických 30 stupňů nejsou výjimkou.

Počasí Havířov - Nejvyšší teploty

Oblačnost a sluneční svit v Havířově

Nejvíc sluníčka si Havířováci užijí také v Srpnu – v průměru 8,6 dne. Nejhorší je leden jenom s 1,8 dny slunečného počasí. Naopak je v lednu úplně zataženo plných 21,2 dne.

Oblačnost a sluneční svit

Počasí Havířov závěr

Pokud se chystáte na návštěvu Havířova, tak suverénně nejlepší jsou letní měsíce červenec a srpen, nebo ještě maximálně červen a září. Naopak v zimních měsících je lepší se pošmournému Havířovu raději vyhnout.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku