Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Český Těšín dnes, zítra, i dlouhodobý výhled

Zajímá vás počasí Český Těšín. Zde naleznete aktuální spolehlivé počasí na dnešek zítřek i 7 dní dopředu. Kromě toho pro vás máme připravený i dlouhodobý výhled.

Český Těšín je velmi zajímavé město, které státní hranice rozdělila na dvě části. Řeka Olše půlí město na českou a polskou část. Naše předpověď počasí pro Český Těšín, ale samozřejmě platí pro celé město.

Český Těšín se nachází na východní části Moravskoslezského kraje. Město má poměrně krátkou, ale spletitou historii. Nejbližší velké město je Třinec. Daleko ale není ani Karviná (15,1 km) na severu anebo Havířov (19,5 km).

Na rozdíl od jiných měst v tomto kraji má Český Těšín poměrně hezké a kompaktní historické jádro. Žádné nevzhledné paneláky, ale krásné historizující budovy, velkolepá radnice a všude zámková dlažba. Zkrátka uhlazené a pěkně i když jméno hlavního náměstí by tomu nenasvědčovalo „náměstí ČSA.“ Přidejte krásnou promenádu kolem „nábřeží Míru“ a máte opravdu krásné místo, kam se vyplatí vydat na výlet.

Počasí Český Těšín dnes, zítra, i dlouhodobý výhled

A co to počasí Český Těšín? Zřejmě v ničem moc nepřekvapí. Těšín má typické mírné kontinentální klima. Nejstudenější je zima, nejteplejší letní měsíce a stejně tak je to s deštěm, jenom to pořadí je prohozené.

Počasí Český Těšín – Průměrné teploty a srážky

Největší chlad panuje v Českém Těšíně v lednu únoru. Dlouhodobé statistiky jsou překvapivě vyrovnané, jak se můžete přesvědčit na následujícím grafu. Průměrné denní minimum se pohybuje kolem -3° a ještě mrazivěji bývá samozřejmě v noci – největší extrém studených nocí dosahuje v průměru -12°. Překvapivě ale v lednu nespadne nejméně dešťových srážek, jak je běžné. Nejsušší měsíc je únor s pouhými 34 mm dešťových srážek.

Nejméně srážek spadne v únoru (65 mm) i když toto číslo je přes celou zimu i jaro poměrně nízké.

Největší teplo panuje v Českém Těšíně v červenci a srpnu. Statistiky jsou téměř stejné s průměrným denním maximem 25° a horkými dny o průměru až 32°. Nejvíce dešťových srážek spadne v červenci a to nadprůměrných 112 mm. To je obrovský rozdíl například oproti nedaleké Orlové, jak se můžete sami přesvědčit.

Hlavní graf teplot v Českém Těšíně

Rozložení teplot v průběhu roku

Nejvíce teplých dnů mají v České Těšíně také v době letních prázdnin. V tyto měsíce je prakticky stejně a panuje nejstabilnější teplé počasí. Na průměrných 30 srpnových dní bude 22,8 dne teplota nad příjemných 20 stupňů celsia. Pro srovnání v červenci tento údaj činí 21,5 dne. Samozřejmě i tropické třicítky nejsou v červnu, červenci a srpnu žádnou výjimkou a naopak jich v posledních dnech přibývá.

Rozložení teplot během roku v Českém Těšíně

Oblačnost a sluneční svit

Přímého slunečního svitu a jasné oblohy si lidé nejvíce užijí v srpnu a to plných 8,4 dne. Naopak nejméně slunce připadá na leden a to pouho-pouhých 2,8 dne. Za to celých 20 dní bývá v lednu obloha zatažená.

Počasí Český Těšín - Oblačnost a sluneční svit

Počasí Orlová závěr

Počasí Český Těšín je poměrně stabilní a dobře předvídatelné. Nemají zde prakticky žádné teplotní extrémy. Toho může každý využít pro návštěvu tohoto netypického pohraničního města. Pokud vás zajímá přesnější doporučení k návštěvu, tak můžeme jedině doporučit hlavně letní měsíce – červenec a srpen, kdy zde panuje nejhezčí počasí.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku