Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olomouc – Průvodce historickým jádrem

Olomouc patří mezi nejkrásnější města v České republice. Hanácká metropole má v současné době něco málo přes 100 000 obyvatel a je hlavním městem Olomouckého kraje.

Historické centrum města aneb zápis do UNESCO

Olomouc je významné moravské historické město, které se může pochlubit celou řadou krásných a cenných historických památek. Toho si všimla i mezinárodní organizace UNESCO, která město v roce 2000 zapsala do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Historické centrum Olomouce tak stojí za vydatnou prohlídku, abyste objevili všechny taje a kouzla této jedinečné hanácké metropoli.

Hlavní náměstí v Olomouci.

Památky, které bezpodmínečně musíte vidět

Sloup Nejsvětější Trojice

Nejskvělejší zdejší památkou je barokní Sloup Nejsvětější Trojice, který se svou výškou 35 m patří k nejvyšším sloupům v naší vlasti.

Olomoucká radnice s orlojem.

Radnice s orlojem a všudypřítomné barokní kašny

Sloup Nejsvětější Trojice najdete na Horním náměstí, kde se můžete kromě vysokého sakrálního sloupu ještě obdivovat překrásné radnici s orlojem nebo velkému počtu kašen. Má nejoblíbenější je Herkulova kašna, která symbolizuje mužskou sílu a odvahu.

Honosná katedrála sv. Václava

Pro milovníky sakrálního umění pak vřele doporučuji návštěvu katedrály sv. Václava, která je součástí areálu přemyslovského hradu. Vstup do katedrály je zdarma a uvnitř dómu se můžete kochat směsici gotického, renesančního a novogotického stylu.

Současná Olomouc aneb zajímavé veletrhy na Výstavišti Flora Olomouc

Olomouc to však není pouze dávná historie a cenné historické budovy, ale také současnost. Současné město je známé především díky mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc, která se každoročně koná na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstavní areál se čtyřmi pavilony najdete ve Smetanových sadech nedaleko historického centra města. Zvláště pěkný je pavilon A, který byl nedávno opravený a je krásnou vizitkou moderního veletržního areálu, který kromě Flory Olomouc pořádá ještě cestovní veletrh Tourism Expo anebo knižní veletrh Libri.

Letní pohoda města Olomouc.

[note note_color=“#ffff99″]

Vánoční trhy Olomouc

V Olomouci se konají krásné vánoční trhy, které patří k těm nejvyhlášenějším v České republice. Rozlehlé historické jádro Olomouce dokáže v době adventu navodit sváteční atmosféru a doslova rozzářit úsměvy.[/note]

Vodní radovánky v Aquaparku Olomouc

Pokud si chcete po celodenním chození po Olomoucí na chvíli odpočinout, tak navštivte moderní Aquapark Olomouc. Tento moderní komplex, který najdete na ulici Kafkova 21, nabízí po celý rok nekonečný proud vodních atrakcí a radovánek.

Za vše jmenujme rekreační bazén s proudovým kanálem nebo 123 metrů dlouhý tobogan či bazén s masážními lehátky.

Radnice a náměstí v zimě je opravdu kouzelné.

Bonbónek na závěr

Pokud budete v Olomouci s dětmi, tak s nimi určitě zajděte do Strašidelného domu, kde můžete na vlastní kůži zažít zombie apokalypsu nebo se postavit tváři v tvář brunátnému dozorci ve věznici. Délka celé atrakce trvá 20 minut a je vhodná pro odvážné rodiče s ještě odvážnějšími dětmi od devíti let. Strašidelný dům najdete v Olomouci na ulici Komenského 863.

Počasí v Olomouci

Nenechte se překvapit počasím v Olomouci. Procházku v centru města si nejvíc užijete za hezkého slunečného počasí. Aktuální předpověď počasí pro Olomouc jsme pro vás připravili na samostatné stránce.

Závěr

Olomouc je krásné historické město, které má hodně co nabídnout. Centrum plné památek i moderní atrakce jako aquapark. Náš stručný průvodce vám snad dal pár zajímavých tipů. Nebo máte vlastní nápad, kam se v Olomouci vydat? Podělte se v komentářích.

Diskuze ke článku

0/100